Jüri Käo: lahkuv valitsus kahjustas selgelt Eesti mainet
Jüri Ratase teine valitsus tegi Eesti rahvusvahelisele mainele karuteene ning tehtut ei ole kerge lappida, nendib ettevõtja Jüri Käo, kes toetab järgmise peaministrina Kaja Kallast.
Jüri Käo.
Foto: Raul Mee
Kui minult küsitakse, kas olete õnnelik valitsuse tagasiastumise üle, vastaksin: õnnelik ei ole, piinlik tunne on. Ma loen igal hommikul ka rahvusvahelist meediat ja vaatasin hommikul Hispaania suurimat ajalehte El Paisi ja esikaane lugu oli kohe Eesti valitsusjuhi Jüri Ratase partei korruptsioonijuhtumist.
See, kuidas hoida parimat tasakaalu viiruse tõkestamise ja majanduse turgutamise vahel, peaks olema riigikogus teema number üks, ütles Chemi-Pharmi omanik Ruth Oltjer.
Päikeseenergia tootmise hoogsa lisandumise tulemusena on energiaturul tekkinud olukord, kus päikesepaisteliste ilmadega langevad elektrihinnad sageli nullilähedaseks või lausa negatiivseks. Seetõttu on viimastel aastatel päikeseparkide investeeringute tasuvus oluliselt vähenenud. See valmistab enim probleeme päikeseparkidele, mille kõrval puudub tarbimine või salvestuslahendus.