Rakvere Lihakombinaadi (RLK) juhatuse esimees Anne Mere kinnitab, et ettevõte töötab kõik uued tooted välja ilma lisaaineta E621 ja 70% RLK toodetsest seda ainet enam ei sisalda.
Äripäeva teemavebis
www.toostusuudised.ee antavas
online-intervjuus ütleb Mere, et RLK on viimasel paaril aastal võtnud suuna E-ainete ja soola vähendamisele. „Tänase seisuga ei sisalda 70% Rakvere brändi toodetest lisaainet E621 ja juba teist aastat arendame uued tooted ilma E621-ta,“ kinnitab ta.
Mere lisab, et tehislike värvainete vähendamine on plaanis järgmisest aastast. Soola vähendamine retseptuurides toimub samamoodi järk-järgult ja eesmärk on aastaks 2014 vähendada soolasisaldust kuni 15%.
Tööstuslikult toodetud naatriumglutamaat (E621) kahjustab inimese närvisüsteemi ja kutsub liialdamisel esile peaajurakkude liigse ärrituvuse..
Artikkel jätkub pärast reklaami
Online intervjuud Anne Merega saab lugeda
SIIT
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti tööstus seisab silmitsi paradoksiga – tööd ja tellimusi justkui jagub, kuid inimesi, kes need ära teeksid, mitte. Eriti terav on puudus kvalifitseeritud oskustöölistest nagu keevitajad ja CNC-pingi operaatorid, kelle leidmine kohalikult tööturult on muutunud pea võimatuks. “Spetsialistide puudus on jätkuvalt kõrge – uusi inimesi ei tule piisavalt peale ja samal ajal liigub kogenud tööjõud pensionile,” selgitab olukorda Hansavesti asutaja Janek Sirg.