• 19.12.23, 12:22

Karm prognoos: majanduslangus kestab kauem, töötuid tuleb juurde

Eesti Panga värske majandusprognoosi järgi kujuneb Eesti majanduslangus seni arvatust pikemaks, mille peamisteks põhjusteks on Eesti eksporditurgude halb seis ja kahanenud konkurentsivõime.
Eesti Panga prognoosi kohaselt pole majanduskasvu oodata enne 2025. aastat.
  • Eesti Panga prognoosi kohaselt pole majanduskasvu oodata enne 2025. aastat.
  • Foto: Andras Kralla
Prognoosi kohaselt langeb Eesti majandus tänavu 3,5% ja tuleval aastal 0,4%. Kiiremat majanduskasvu on oodata alates 2025. aastast. Veel kolm kuud tagasi ootas keskpank kasvu järgmiseks aastaks.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.06.25, 10:39
Majandusekspert Valeria Kiisk: Eesti majandus vajab eksporti, kuid eksport vajab kindlat riskijuhtimist
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele