Üle 380 miljoni euro maksnud Enefiti õlitehas jõudis kavandatud tootmisvõimsuseni
Enefit Industry avas Auveres uue Enefit 280-2 õlitehase, mis on käivitamise käigus jõudnud kavandatud tootmisvõimsuseni. Üle 380 miljoni euro maksnud tehas peaks täisvõimsusel tootma aastas umbes 250 000 tonni põlevkiviõli.
Keskkonnaamet andis Enefit põlevkiviõli tootmisele kümneks aastaks keskkonnakompleksloa tingimusel, et ettevõte liigub keskkonnamõju vähendamise suunas.
Õlitehase saaga on kahetsusväärne, aga tähtajalise loa sai tehas seetõttu, et hiiglaslik investeering raisku ei läheks, ütleb värske kliimaminister Yoko Alender.
Paradoksaalsel kombel lubab uus kliimaseadus põlevkivisektoril järgmise 10 aasta jooksul oma heitkoguseid märkimisväärselt suurendada. Sellise kompromissi pidi kliimaministeerium tegema, et mitte raisku lasta Eesti Energia 350miljonilist investeeringut uude õlitehasesse, rääkis saates “Kuum tool” kliimaministeeriumi kantsler Keit Kasemets.
Tootmisettevõtte pakendamisprotsessi eduka automatiseerimise aluseks on kogu tootmisvoo põhjalik analüüs, et uus süsteem sobituks olemasolevasse keskkonda, aitaks vähendada tööjõuvajadust ning oleks valmis ka ettevõtte tulevasteks arenguteks. Lihtsalt roboti lisamine enamasti oodatud tulemust ei too, nendib tootmise ja tööstuse automatiseerimislahenduste arendaja Smitech OÜ tegevjuht Sander Mitendorf.