• 17.02.26, 12:15

Valgamaale kerkib suurim Eesti kapitalile kuuluv akuelektrijaam

Valgamaal Tsirguliinas algab 100 MW võimsusega akuelektrijaama ehitus. Tegemist on suurima 100% Eesti kapitalil põhineva akusalvestuspargiga, mille eesmärk on tasakaalustada Eesti ja Baltikumi elektriturgu ning leevendada hinnakõikumisi.
Ettevõtted Diotech ja Transcom hakkavad Valgamaal Tsirguliinas koos Zirgu-nimelist akuparki arendama. Fotol Diotechi osanikud Paul-Kristian Padrik (vasakult), Mart Moora ja Siim Soplepmann ning Transcomi osanik Kaspar Kokk.
  • Ettevõtted Diotech ja Transcom hakkavad Valgamaal Tsirguliinas koos Zirgu-nimelist akuparki arendama. Fotol Diotechi osanikud Paul-Kristian Padrik (vasakult), Mart Moora ja Siim Soplepmann ning Transcomi osanik Kaspar Kokk.
  • Foto: Diotech
Projekti Zirgu arendavad Diotech OÜ ja Transcom AS. Projekti eestvedaja, Diotechi juhatuse liikme Mart Moora sõnul on investeering vastus kiiresti muutuvale energiaturule. „Salvesti suurendab elektrisüsteemi paindlikkust, aitab vähendada hinnakõikumisi ja toetab võrgu stabiilsust olukorras, kus taastuvenergia osakaal kasvab ning süsteemi juhtimine muutub üha kriitilisemaks,“ ütles ta.

Seotud lood

Uudised
  • 03.02.26, 16:11
Kiisal avati üks Euroopa suurimaid akusalvesteid Hertz 1
Täna Harjumaal avatud Hertz 1 akusalvestuspark tähistab olulist sammu Eesti energiajulgeoleku ja võrgu stabiilsuse tugevdamisel. Tegemist on seni suurima omataolise rajatisega Eestis ja ühega võimsamatest Mandri-Euroopas.
Uudised
  • 31.12.25, 08:03
Eesti investorid rajavad Peipsi kaldale 45 miljoni euroga suure akusalvestuspargi
Eesti investorite initsiatiivil tuleb Peipsi järve läänekaldale 90megavatise võimsusega akupark, mille ehitus algab uuel aastal.
Uudised
  • 18.07.25, 13:22
Eesti Diotech aitab rajada Poola ühte suurimat akuparki
Eesti energiatehnoloogia ettevõte Diotech osaleb Poolas 56 MWh mahutavusega akupargi rajamises, mille võimsus on võrreldav seni Eesti suurima, aprillis Auveres valminud salvestuspargiga.
  • ST
Sisuturundus
  • 25.02.26, 16:02
Hansavesti kogemus: kuidas sõeluda 1300 kandidaadi seast välja parimad?
Nädalaga 1300 töösooviavaldust keevitaja ametikohale – just sellise tulemuse tõi tööstus- ja tootmisettevõtetele keskendunud Hansavesti OÜ ühele ettevõttele korraldatud värbamiskampaania. Kuidas sellise hulga inimeste seast aga kiirelt ja tõhusalt välja selekteerida need, kes päriselt antud tööle sobivad?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele