Tehnoloogiaettevõtjad: kaitsetööstuse hanked on liiga aeglased
Hetkel saame vaid oodata, millal uusi hankeid välja kuulutatakse, ütleb droonituvastusseadmeid tootva Ranteloni arendusdirektor ja juhatuse liige Karl Taklaja, lisades, et kaitsetööstuses juttu on palju, aga reaalseid ärivõimalusi vähe.
Euroopa Komisjon lubab idapiiririikidele rohkem raha, et riigid saaksid tugevdada oma sisejulgeolekut. Kohalikud kaitsetehnoloogia firmad näevad saabuvas rahas küll võimalust, kuid tõdevad, et hangeteni jõudmine on aeglane ja keeruline, kirjutab Äripäev.
Eesti kaitsetööstusettevõtteid ühendav kaitsetööstusklaster tuli välja viit riiki hõlmava Balti Droonimüüri kontseptsiooniga. Algatajate hinnangul oleks vajaliku tehnika tootmine ja rakendamine võimalik suhteliselt kiiresti.
Kaitseväe suurõppusel Siil 2025 kasutatud Eesti kaitsetööstusettevõtte Marduk tehnoloogia näitas oma efektiivsust fiiberoptilise kaabliga juhitavate ründedroonide tõrjumisel.
Eesti kaitsetööstusettevõtteid ühendav kaitsetööstusklaster tuli välja viit riiki hõlmava Balti Droonimüüri kontseptsiooniga. Algatajate hinnangul oleks vajaliku tehnika tootmine ja rakendamine võimalik suhteliselt kiiresti.
Ehitus-, tööstus- ja logistikasektoris räägitakse täna palju efektiivsusest, kuid praktikas määravad töö tempo sageli hoopis seadmed, mille töökindlusest sõltub kogu objekti või tootmise sujuvus. Kui tõstuk seisab, töö katkeb või masin ei vasta töötingimustele, ei tähenda see ettevõtte jaoks ainult tehnilist probleemi, vaid otsest rahalist kulu, venivaid tähtaegu ja suuremaid riske tööohutusele.