• 06.02.25, 10:57

Eksperdid: kas tööstuses on ees langus või taastumine

Eesti tööstustoodangu näitajad pakuvad põhjust nii muretsemiseks kui ka mõõdukaks optimismiks, tõdevad majanduseksperdid tänaste statistikaameti tööstustoodangu andmete valguses.
Bigbanki peaökonomist Raul Eamets tõdeb, et tööstuse arengud eelmisel aastal on murettekitavad.
  • Bigbanki peaökonomist Raul Eamets tõdeb, et tööstuse arengud eelmisel aastal on murettekitavad.
  • Foto: Raul Mee
Bigbanki peaökonomist Raul Eamets rõhutab, et eelmise aasta viimased kuud ei toonud oodatud majanduskasvu ning tööstustoodang vähenes detsembris 4,2%, töötlevas tööstuses 2,9%. Kokkuvõttes langes töötleva tööstuse maht aastaga 4%, kusjuures enim kahanes arvutite ja transpordivahendite tootmine.

Seotud lood

Uudised
  • 06.02.25, 08:09
Läinud aastal tööstustoodangu maht vähenes, suurim langus oli puidutööstuses
Statistikaameti andmetel tootsid tööstusettevõtted 2024. aastal püsivhindades 4% vähem toodangut kui aasta varem. Tööstuse kolmest sektorist kahanes tootmine töötlevas tööstuses 4,4%, energeetikas jäi see samale tasemele ning mäetööstuses kasvas 2,9%.
Uudised
  • 30.01.25, 10:13
Majandusanalüütikud: majandus tammub paigal
Värsked statistikaameti andmed näitavad, et Eesti majandus ei kasva ega kahane – sisemajanduse kogutoodang (SKT) on olnud samal tasemel juba rohkem kui aasta.
  • ST
Sisuturundus
  • 12.12.25, 12:35
Tark energiamajandus peaks olema ettevõtete strateegiline valik
Energiaturg on murdepunktis. Taastuvenergia kiire kasv, võrkude piiratud läbilaskevõime ja desünkroniseerumine Venemaa elektrisüsteemist on viinud Eesti energiasüsteemi Euroopa sagedusalasse ja tänu sellele oleme ettearvamatu naabri elektrisüsteemist sõltumatud. Samas peame koos naabrite Läti, Leedu ja Soomega hoidma energiasüsteemi toimimas ja panustama rohkem varustuskindluse tagamiseks. Tuleb mitte ainult rääkida muutustest, vaid ehitada süsteeme, mis on juhitavad ja mis võimaldavad ettevõtetel uues reaalsuses raha teenida, riske vähendada ja energiat targalt juhtida.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele