Majandusanalüütikud: langus majanduses on aeglustunud, kuid kasvu pole näha
Täna ilmununud Statistikaameti andmed näitavad, et Eesti majandus oli ka kolmandas kvartalis väikeses languses. Samas näevad teemat kommenteerinud majandusanalüütikud ka positiivseid märk.
Prognoosid Eesti majanduse tuleviku osas kiiret kasvu ei näita.
Foto: Liis Treimann
Majanduse seisu kommenteerisid Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi analüütik Karel Lember, Eesti Panga ökonomist Kaspar Oja, Luminor Eesti peaökonomist Lenno Uusküla ja Bigbanki peökonomist Raul Eamets. Üsna ühiselt nähakse, et majanduslangus on aeglustunud ja suuremad langused on möödas.
Tööstuse tootmismaht küll väheneb aeglasemalt, kuid stabiilse kasvu taastumist ei ole veel näha, eriti keerulises olukorras on puit- ja metalltoodete sektor, samas kui näiteks transpordivahendite ja toiduainete tootmine on paranenud, leiavad pankade ökonomistid.
Täna avaldatud SEB panga ja Swedbanki majandusprognoosid ennustavad Eesti majandusseisu paranemist ja pööret kasvule, kuid paremate aegade saabumine on oodatust aeglasem.
Kaasaegse tööstustootmise suurim väljakutse pole enam ainult kiirus või kvaliteet eraldi, vaid nende ühendamine paindlikkuse, ohutuse ja täieliku jälgitavusega. Viljandi Aken ja Uks rajas koostöös Elister OÜga uue täielikult automatiseeritud uste värviliini, kus kogu protsess alates laadimisest kuni pakendamiseni toimib ühe tervikliku süsteemina.