Rakvere elektroonikatööstus rajab uue tehase ja plaanib kahekordistada töötajate arvu
Rakveres elektroonika lepingulise tootmisega tegelev Electro-Hill Eesti investeerib uude tehasesse ja seadmetesse umbes 3 miljonit eurot ning plaanib töötajate arvu kahekordistada.
Uus tehas peaks täielikult valmis saama tuleva aasta märtsis.
Foto: Electro-Hill Eesti OÜ
„Olemasolev tehasehoone on ajale jalgu jäänud ja senise tootmise mahutamine on muutunud keeruliseks,“ selgitas Electro-Hill Eesti OÜ tehasejuht Aivo Aunapuu Tööstusuudistele uue tehase vajadust.
Kaheksa kvartalit kestnud majanduslangus on vähendanud ettevõtjate investeerimisjulgust, kuid elektroonikatööstuses on investeeringud võrreldes 2023. aastaga kasvutrendis.
40 aastaga on polümeeride pulberprintimine teinud läbi suure arengu ja leidnud nüüdseks laialdast kasutust igapäevases tootmises – funktsionaalsetest prototüüpidest ja väikeseeriate toodangust kuni tööriistade, rakiste, masinaosade, proteeside ning isegi droonide ja purjekakomponentideni.