Neste teadlased pälvisid Euroopa aasta leiutaja auhinna
Euroopa Aasta Leiutaja innovatsiooniauhinna tööstuse kategoorias pälvisid sel aastal Neste teadlased, kes on loonud säästva lennukütuse, taastuvdiisli ning erinevaid taastuvtoorainest lahendusi plasti- ja keemiatööstuses kasutamiseks.
Auhinda annab välja Euroopa Patendiamet, pidulik tseremoonia toimus 4. juulil Hispaanias Valencias. Eelmisel aastal pälvis auhinna Eesti firma Skeleton.
Moodsad laolahendused sisaldavad lisaks digitaalsele tarkvarale ning robottõstukitele pool- ja täisautomaatseid riiulisüsteeme, tornladusid ning komplektseid turvalahendusi, mis lahendavad kogu ettevõtte siselogistika. Willenbrock Baltic OÜ projektijuht Jaan Viita rõhutab, et oluline on vaadata siselogistikat tervikuna, sest vaid nii saab välja töötada maksimaalset kasu toova terviklahenduse.