Tehisintellekti arenguprogramm saab ligi 2 miljonit eurot toetust
Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium jätkab eelmisel aastal edukaks osutunud ettevõtete tehisintellekti arenguprogrammi rahastamist teadus- ja ärilinnakus Tehnopol nii käesoleval kui ka järgmisel aastal miljoni euroga aastas.
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Kristjan Järvan-
Foto: Liis Treimann
Arenguprogrammi eesmärk on toetada ettevõtetes tehisintellektispetsiifiliste rakenduste loomist, testimist ja kasutusele võtmist, et tõuseks nende konkurentsivõime ja innovaatilisus.
Eesti metallitööstus liigub järjest suurema automatiseerimise ja täpsuse suunas ning metallitööettevõte Danival MW OÜ astus äsja selles arengus edasi jõulise sammu. Ettevõte investeeris uue põlvkonna painutuspressi, mis muudab nii tootmise efektiivsust kui ka pakutavate lahenduste kvaliteeti, võimaldades täita senisest keerukamaid tellimusi kiiremini ja täpsemalt.