Eelmisel aastal alustas Eesti Geoloogiateenistus maapõueenergia kasutuselevõtu pilootprojektiga. Selle käigus uuritakse täpsemalt maapõueenergia potentsiaali Eesti eri paigus ning ehitatakse kaks maapõueenergia katsejaama.

- Maapõueenergia kasutamiseks algas koostöö Soomega
- Foto: Eesti Geoloogiateenistus
Eesti Geoloogiateenistuse maapõueenergia projektijuhi Aivar Auväärti sõnul kasutatakse tavapäraselt Eestis madalatemperatuurilist maapõueenergiat ca ühe meetri sügavusel maapinnast maasoojuspumpade abil. "Maapõues sügavamal kui 500 m peituva keskmise ja kõrgetemperatuurilise energia potentsiaali Eestis põhjalikumalt uuritud ei ole, kuid Soomes rakendatakse seda laialdaselt soojusenergia tootmiseks. Seetõttu alustasimegi eelmisel nädalal tihedamat koostööd Soome Geoloogiateenistusega, et saada põhjalikke ja värskeid teadmisi põhjanaabrite juures toimuvatest arengutest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Olgu tegu väikese laoruumiga või suure logistikakeskusega – sobiva riiuli leiab igasse keskkonda. Õige valiku tegemisel tuleb arvestada mitmete teguritega, näiteks hoiustatavate esemete kaalu ja ruumi eripäradega. Siin on mõned praktilised soovitused, mis aitavad sobiva riiuli leida.