Fractory tegi ebatavalise otsuse. "Risk oli suur, me pole varem seda teinud"
Metallitööstuse idufirma Fractory tegi veebruaris ebatavalise otsuse ning ostis Põhjamaade ja Suurbritannia turgude tarbeks lattu 300 tonni terast. See on esimene kord, kui Fractory laovarudesse raha paigutab.
Ebakindlus tarneahelates pani tööstusidu Fractory tegema tavapäratu sammu ja nii ostis allhanketöödele keskenduv tarkvaraettevõte 300 tonni süsinikterast.
Eesti tööstusidu Fractory siseneb 125 miljardi dollari suurusele USA tööstusturule ja värbas seal ka tippjuhi. See on Fractory jaoks esimene turg, kus ees on ootamas sarnast teenust pakkuvad suured konkurendid.
Koroonaajal pihta saanud ettevõtted hakkasid just nägema valgust tunneli lõpus, kuid nüüd tuli uus hoop, mis võib tekitada olukorra, kus ainult tugevad jäävad ellu, hindab Ukraina ja Venemaa sõja riske mullu aasta nooreks ettevõtjaks valitud Fractory asutaja Martin Vares.
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.