Euroopa on jäänud pihtide vahele: ühelt poolt tahaks vähendada kaubavahetust Venemaaga ja teiselt poolt põhjustavad senisedki sanktsioonid energiahinna tõusu, mida liikmesriigid hästi ei taha alla neelata. Plaan on liidul olemas küll, kuid üksmeelt selle rahastamiseks veel napib.
Euroopa Komisjoni energiavolinik Kadri Simson (vasakul) ja Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen.
  • Euroopa Komisjoni energiavolinik Kadri Simson (vasakul) ja Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen.
  • Foto: Reuters/Scanpix
Teisipäeva õhtul avalikustasid Euroopa Komisjoni kliimavolinik Frans Timmermans ja energiavolinik Kadri Simson mitmeosalisese plaani, mis optimistikus vaates lubaks loobuda kahest kolmandikust Vene maagaasist juba aasta lõpuks. Eesmärki loodetakse saavutada peamiselt gaasi aegsa varumise kaudu teiste tarnijate käest.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 07.07.26, 09:20
Danival MW: edukas allhanke müügitöö algab ammu enne hinnapakkumise tegemist
Kui veel viis aastat tagasi piisas metallitööstustel uue kliendi leidmiseks heast hinnast ja mõnest kohtumisest, siis täna on allhanketööstuse müügitöö muutunud märksa pikemaks ja süsteemsemaks. Konkurents on kasvanud, kliendid kaaluvad otsuseid põhjalikumalt ning partnerit ei valita enam ainult tootmisvõimekuse või hinnakirja järgi.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele