• 25.02.22, 12:48

Ecobirchi juht: sõda Ukrainas mõjutab kindlasti puidutööstust

Sõda Ukrainas ja suhete halvenemine Venemaaga mõjutab kindlasti ka Eesti puidutööstusi, arvab Pärnumaa kasepuidust liimkilpi valmistava Ecobirchi juht Gert Rahnel.
Ecobirchi juht Gert Rahnel arvestab Venemaa puiduimpordi peatumisega.
  • Ecobirchi juht Gert Rahnel arvestab Venemaa puiduimpordi peatumisega.
  • Foto: Mariliis Ollino
Ecobirch on üks neist puidutööstustest, mis impordib osa oma toormaterjalist Venemaalt. Probleeme tarneahelas hakkasid nad tundma juba mõnda aega tagasi. „Esimene märk sellest, et asjad pole enam nii head kui varem, oli puidukaubanduse peatumine läbi Luhamaa piiripunkti. Jäi ainult Narva punkt,“ räägib Rahnel.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 01.04.26, 15:15
Eesti tööstuses on puudu kuldsetest kätest, mis tulevad üha enam appi piiri tagant
Eesti tööstus seisab silmitsi paradoksiga – tööd ja tellimusi justkui jagub, kuid inimesi, kes need ära teeksid, mitte. Eriti terav on puudus kvalifitseeritud oskustöölistest nagu keevitajad ja CNC-pingi operaatorid, kelle leidmine kohalikult tööturult on muutunud pea võimatuks. “Spetsialistide puudus on jätkuvalt kõrge – uusi inimesi ei tule piisavalt peale ja samal ajal liigub kogenud tööjõud pensionile,” selgitab olukorda Hansavesti asutaja Janek Sirg.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele