Eesti Energia asetas nurgakivi uuele Enefit 280 tehasele
Eesti Energia alustas Ida-Virumaal põlevkivienergeetikast ülemineku järgmise arenguetapiga, asetades nurgakivi uuele Enefit 280 tehasele ja jätkusuutliku keemiatööstuse kontseptsioonile tervikuna.
Eesti Energia inseneridel ja Eesti teadlastel on teadmised ja kogemus, et luua ringmajanduse toel tänasest vedelkütuste tootmisest kõrgema lisandväärtusega tööstusharu ning toota tulevikus toormaterjali peamiselt rõiva- ja plastitööstusele. Lisaks on käimas katsetused, kuidas kogu tootmine CO2 vabaks muuta.
Tootmises ei määra kiirust enam ainult masinad, vaid see, kui kiiresti ja täpselt liiguvad andmed. Kui info ei jõua õigel ajal õigesse kohta, muutub ka kõige paremini üles ehitatud protsess ebaefektiivseks.