Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis nii koduturule kui ka ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, tõusis tänavu augustis võrreldes juuliga 1,7 protsenti, aga võrreldes eelmise aasta augustiga 15,5 protsenti.
Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul mõjutas indeksit nii juuli kui ka eelmise aasta augustiga võrreldes enam hinnatõus puidutöötlemises ning puittoodete, elektrienergia ja metalltoodete tootmises, vahendas statistikaamet. „Tootjahinnaindeksi muutusele avaldasid mõju ka elektroonikaseadmete hinnad, mis küll võrreldes juuliga langesid, aga võrreldes mulluse augustiga tõusid,“ täiendas Šokman.
Kui veel viis aastat tagasi piisas metallitööstustel uue kliendi leidmiseks heast hinnast ja mõnest kohtumisest, siis täna on allhanketööstuse müügitöö muutunud märksa pikemaks ja süsteemsemaks. Konkurents on kasvanud, kliendid kaaluvad otsuseid põhjalikumalt ning partnerit ei valita enam ainult tootmisvõimekuse või hinnakirja järgi.