• 06.09.21, 11:32

Taastuvenergiast elektri tootmine kasvab jõudsalt

Statistikaameti andmetel tootsid elektrijaamad 2020. aastal elektrit 5516 gigavatt-tundi (GWh), mis on veerandi võrra vähem kui aasta varem. Põlevkivist toodetud elektri kogus kahanes poole võrra.
Utilitase soojuse ja elektri koostootmisjaam.
  • Utilitase soojuse ja elektri koostootmisjaam.
  • Foto: Liis Treimann
Statistikaameti analüütiku Helle Truutsi sõnul jätkus möödunud aastal taastuvatest allikatest elektri tootmise kasv. „Aastaga suurenes elektri tootmine puitkütusest 13% ja see moodustas elektri kogutoodangust neljandiku. Tuuleenergiat toodeti 843 GWh, mis on 23% rohkem kui aasta varem ja hüdroenergia ehk vee-energia toodang kasvas aastaga üle kahe korra,“ täpsustas Truuts.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 22.01.26, 10:18
Pärnus enampakkumisel olev Hiiu tööstusküla pakub ettevõtjatele kindlust ja kasvuruumi
Pärnu linn seab end järjest kindlamalt Lääne-Eesti ettevõtluskaardile, alustades Hiiu tööstusküla arendusala hoonestusõiguste pakkumist, et tuua seni kasutamata maa sihipäraselt ettevõtluse kasutusse. Arendus viiakse ellu etapiviisiliselt, mis võimaldab ettevõtjatel valida sobiva mahuga krunt ning linnal tagada taristu järk-järguline valmimine.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele