Saunatootjad tõdevad, et viimase aastaga on saunade nõudlus hüppeliselt kasvanud ja tootmismahud on mõnel juhul pea pool aastat ette täis müüdud. Ettevõtjatele teeb olukorra keerulisemaks aga puidu hinna tõus, mida peab nüüd mitu kuud ette ennustama.

- Mõnel saunatootjal on järjekord nii pikk, et kui praegu saun tellida, saab selle alles suve lõpuks kätte.
- Foto: Iglucraft
„Ütlen ausalt, tahaks, et nõudlus hoo maha võtaks. Saaks natuke rahulikumalt hingata ja jõuaks tellimustega järjele. See on hullumaja,“ tõdes saunu ja aiamaju tootva Saunaselli juht Raido Olevi. Tema sõnul on saunade nõudlus kasvanud nii suureks, et neil on septembrini kogu tootmismaht välja müüdud. Tellimuste kasvu ilmestab asjaolu, et lõppenud kvartalis tõusis ettevõtte käive eelmise aastaga võrreldes pea 180 protsenti, 282 000 euro juurest 783 000ni.
Samas on Olevi sõnul suurem kasv tulnud ekspordist. Ta rääkis, et kui eelmisel aastal müüdi veel pool tootmisest välisturule, siis praeguseks moodustab eksport juba 85–90 protsenti käibest. Pikad tarneajad on aga viimasel ajal Eesti kliendid pigem eemale hirmutanud.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Organisatsioonikultuur ei ole loosung ega abstraktne mõiste, vaid igapäevaste valikute ja käitumiste kogum, mille mõju jõuab lõpuks ka ettevõtte tulemustesse.
Tripodi tegevjuhi ja partneri Maria Veltmanni sõnul on seos juhtimise kvaliteedi ja kasumlikkuse vahel selge, isegi kui seda ei ole alati lihtne otseselt mõõta.