Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
50 ettevõtet said toetust ressursitõhusateks investeeringuteks
Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) toetas 50 tööstusettevõtte investeeringuid ressursitõhusasse tootmisesse 9,3 miljoni euroga. Kokku on riik toetanud 67,6 miljoni euroga 150 ettevõtet.
Zircon Group kavatseb toetuse raames teha kaks investeerngut.
Foto: Andras Kralla
”Kuna ettevõtetel on suur roll kliimaneutraalsuse saavutamisel, on eriti oluline, et nad kasutaksid oma tootmises ressursitõhusaid ja keskkonda vähem koormavaid lahendusi. See on hea näide, kus riik ja erasektor koos panustavad ühise eesmärgi saavutamisse,“ sõnas KIKi toetuste ja teenuste osakonna juht Antti Tooming.
Tootmisettevõtte jaoks ei ole aur eesmärk omaette. Oluline on, et tootmine toimiks plaanipäraselt, kulud püsiksid kontrolli all ja tehniline lahendus ei seoks ettevõtet liigselt ühe kütuse või tarnesuunaga. Viimaste aastate energiakriisid ja hinnatõusud on näidanud, kui kiiresti võib seni sobiv lahendus muutuda liiga kalliks, jäigaks või lihtsalt liiga riskantseks.