Tööstustoodete hinnad tõusid kolmandat kuud järjest
Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis nii koduturule kui ka ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, tõusis 2021. aasta jaanuaris võrreldes 2020. aasta detsembriga 0,8% ja võrreldes eelmise aasta jaanuariga 2,3%.
Metalloodete hinnad näitasid jaanuaris siiski langust.
Autor: Tööstusuudised
Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul mõjutas indeksit detsembriga võrreldes enam hinnatõus elektri- ja soojusenergia tootmises, puidutöötlemises ning puittoodete tootmises. „Vastupidist mõju avaldas mäetööstuse, metalltoodete ja elektriseadmete tootmise hinnalangus,“ täiendas Šokman.
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Jaga lugu
Liitu Tööstusuudiste iganädalase uudiskirjaga, et ükski oluline teema valdkonnas ei jääks märkamata.