Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Munatootja liigub puurivaba tootmise poole ja investeerib 30 miljonit
Eestis Maxima ja Coopi poodides toodangut müüv munatootja Balticovo läheb viie aastaga üle puurivabale kanapidamisele ning investeerib selleks 30 miljonit eurot.
"Oleme alustanud väga kindlat teekonda 100% puurivaba munatootmise ja munakanade heaolu parandamise suunas. Usume tõepoolest, et tarbijad hindavad seda," teatas Balticovo juhatuse esimees Vladimir Mkhitaryan.
Tootmisettevõtte pakendamisprotsessi eduka automatiseerimise aluseks on kogu tootmisvoo põhjalik analüüs, et uus süsteem sobituks olemasolevasse keskkonda, aitaks vähendada tööjõuvajadust ning oleks valmis ka ettevõtte tulevasteks arenguteks. Lihtsalt roboti lisamine enamasti oodatud tulemust ei too, nendib tootmise ja tööstuse automatiseerimislahenduste arendaja Smitech OÜ tegevjuht Sander Mitendorf.