Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kaupade import kasvas taas üle pika aja
Kaupade eksport suurenes 2020. aasta novembris 2019. aasta sama kuuga võrreldes 9% ning import 7%. Enim suurenes kaubavahetus Euroopa Liidu väliste riikidega, selgub statistikaameti andmetest.
Impordi üks oluline põhjus oli Saksamaalt transpordivahendite sissevedu.
Foto: Raul Mee
Eestist eksporditi novembris kaupu jooksevhindades 1,3 miljardi euro eest ja imporditi 1,4 miljardi euro eest. Kaubavahetuse puudujääk oli 62 miljonit eurot.
2012. aastal väikesest ühemehe-töökojast alguse saanud perefirma Danival MW OÜ on kasvanud 60 töötajaga metallitööettevõtteks, mille tootmine ja ladu on laienenud 5800 ruutmeetrini ning klientide ring suureneb igal aastal.