Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Autotootja Volkswagen investeerib Eestisse miljoneid
Saksa autotootja Volkswageni tarkvarafirma Car.Software Organisation tugevdab oma rahvusvahelist haaret ning asutas Eestis tütarettevõtte Car.Software Estonia AS.
Volkswageni autotarkvaraettevõte vastutab kogu grupi ulatuses sõidukitarkvara, digitaalsete ökosüsteemide ning esinduste jaoks mõeldud kliendikesksete funktsioonide arendamise eest. Tallinnas asuv tütarettevõte haldab Car.Software Organisationi kasvavat tooteportfelli ja intellektuaalomandit ning tagab kõikide protsesside juriidilise toe. Hiljem on Car.Software Estonia ASil plaan laiendada ka tarkvaraga seotud hanketegevusi.
Tootmisettevõtte jaoks ei ole aur eesmärk omaette. Oluline on, et tootmine toimiks plaanipäraselt, kulud püsiksid kontrolli all ja tehniline lahendus ei seoks ettevõtet liigselt ühe kütuse või tarnesuunaga. Viimaste aastate energiakriisid ja hinnatõusud on näidanud, kui kiiresti võib seni sobiv lahendus muutuda liiga kalliks, jäigaks või lihtsalt liiga riskantseks.