Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Eesti taotleb luba võtta suurtarbijatelt väiksemat taastuvenergiatasu
Eesti hakkab Euroopa Komisjonilt taotlema riigiabi luba, et vähendada elektri suurtarbijate kulu taastuvenergia tasudele ja tõsta seeläbi Eesti majanduse konkurentsivõimet, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.
Suur taastuvenergia tasu vähendab Eesti tööstuste konkurentsivõimet.
Foto: Andras Kralla
Majandus- ja taristuminister Taavi Aasa sõnul aitab taastuvenergiatasude muudatus meelitada Eestisse suuri tööstusinvesteeringuid ja hoida Eesti ettevõtluskeskkond atraktiivsena. „Täna on Eesti elektri lõpphind võrreldes lähiriikidega keskmisest kõrgem, mis ei anna meile suurt eelist suuremahuliste investeeringute siia meelitamiseks,“ ütles Aas.
Tootmisettevõtte jaoks ei ole aur eesmärk omaette. Oluline on, et tootmine toimiks plaanipäraselt, kulud püsiksid kontrolli all ja tehniline lahendus ei seoks ettevõtet liigselt ühe kütuse või tarnesuunaga. Viimaste aastate energiakriisid ja hinnatõusud on näidanud, kui kiiresti võib seni sobiv lahendus muutuda liiga kalliks, jäigaks või lihtsalt liiga riskantseks.