• 15.09.20, 10:59
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Ignitis alustab tuuleparkide arendamist merel

Eestis, Leedus ja Poolas maapealseid tuuleparke omav, Baltimaade üks suurim energiakontsern Ignitis Grupp alustab koostöös globaalse tuuleparkide liidriga Ocean Winds meretuuleparkide loomist.
Meretuulepark
  • Meretuulepark
  • Foto: Ignitis
Esimese ühise projektina alustatakse koostööd Balti suurima, 700 MW võimsusega meretuulepargi arendusprojektis Balti merel Leedu vetes, milles Ignitis omab 51 protsenti ning Ocean Winds 49 protsendi suurust osalust. Ekspertide hinnangul ulatub sarnases mahus teostatud projektide investeering 1,5 miljardi euroni.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 02.02.26, 10:53
Eesti insenerid viivad tööstus- ja tootmisettevõtete automatiseerimise uuele tasemele
Tootmise automatiseerimisele ja tööstusautomaatika erilahendustele keskenduv Eesti tehnoloogiaettevõte Smitech OÜ on üles ehitatud kahele tugevusele: ambitsioonikale visioonile ja kõrgetasemelisele insenerioskusele. Mõlemat jagub nii tegevjuht Sander Mitendorfile kui ka peainsener Andres Kruglovile, kes ühise ettevõtmisena otsustasid panna õla alla Eesti tööstuse arengule.

Enimloetud

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele