Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Tere saneerimismenetluse ümber käiv vaidlus jõudis riigikohtusse
Riigikohus võttis menetlusse piimatootja Tere kolme võlausaldaja poolt saneerimiskava kinnitamisele esitatud määruskaebused.
AS Rubla võlausaldjate koosolek, fotol Reet Raidur ja Allan Viirma.
Foto: Liis Treimann
Määruskaebused esitasid Tere kunagise suuromaniku Oliver Kruuda elukaaslasele Reet Raidurile kuuluvad ettevõtted Kentex Finance Eesti ning Fepower OÜ ning Tartu ettevõtja Urmas Uustali firma Flinty OÜ. Tere on saanud Flintylt laenu 2,25 miljonit eurot.
Ehitusfirma NOBE rajas koostöös tellija Airport Cityga Tallinna lennujaama lõunaküljele ühe viimaste aastate tehniliselt keerukama tööstushoone Eestis – lennukihoolduskompleksi rahvusvahelisele lennundusettevõttele Magnetic MRO. Väljakutseks olid üle 40-meetrised kandepostideta silded, ulatuslik pinnasevahetus, ülim ehitustäpsus ning hoone vastavus eriti rangetele lennundusohutus- ja konstruktsiooninõuetele. Projektis lõi kaasa enam kui 80 koostööpartnerit.