• 20.01.20, 08:55
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Detsembris jätkus tööstustoodangu tootjahinnaindeksi langus

Statistikaameti andmete kohaselt oli tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus detsembris võrreldes novembriga -0,9% ja võrreldes eelmise aasta detsembriga -1,2%.
Tootjahinnaindeksit mõjutas novembriga võrreldes keskmisest enam hinnalangus  elektroonikaseadmete tootmises
  • Tootjahinnaindeksit mõjutas novembriga võrreldes keskmisest enam hinnalangus elektroonikaseadmete tootmises
  • Foto: Andres Raudjalg
Tootjahinnaindeksit mõjutas novembriga võrreldes keskmisest enam hinnalangus elektrienergia ja elektroonikaseadmete tootmises, veevarustuses ning kemikaalide ja keemiatoodete tootmises. Veevarustuses on mõju seotud pealinna veetariifide langetamisega. Indeksit mõjutas ka hinnatõus kütteõlide ja plasttoodete tootmises.
Eelmise aasta detsembriga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnalangus elektri- ja soojusenergiaga varustamises, puidutöötlemises ja puittoodete ning paberi tootmises, samuti hinnatõus kütteõlide tootmises.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 02.02.26, 10:53
Eesti insenerid viivad tööstus- ja tootmisettevõtete automatiseerimise uuele tasemele
Tootmise automatiseerimisele ja tööstusautomaatika erilahendustele keskenduv Eesti tehnoloogiaettevõte Smitech OÜ on üles ehitatud kahele tugevusele: ambitsioonikale visioonile ja kõrgetasemelisele insenerioskusele. Mõlemat jagub nii tegevjuht Sander Mitendorfile kui ka peainsener Andres Kruglovile, kes ühise ettevõtmisena otsustasid panna õla alla Eesti tööstuse arengule.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele