Autor: Äripäev • 6. august 2019

Valitsus kingib suurtöösturitele miljoni

Riigikogu esimene istung. Riigikogu.
Foto: Liis Treimann
Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo allkirjastas määruse, millega toetatakse suurinvestorite raha paigutamist töötleva tööstuse sektoritesse, teatas ministeerium.

Ühe miljoni euro suurune toetus on mõeldud investoritele, kelle käive on vähemalt 50 miljonit ja kes teeb vähemalt 10 miljoni eurose investeeringu. Toetust saab kasutada nii materiaalse kui ka mittemateriaalse põhivara soetamiseks ja uue ehitise rajamiseks.

Aastas on riigieelarves toetuseks ettenähtud 2,5 miljonit eurot, mistõttu toetatakse väheseid, kuid see-eest kõige suuremat mõju kaasatoovaid investeeringuid, seisis pressiteates. Ühtlasi hinnatakse toetuse raames kõrgemalt ettevõtjaid, kes aitavad kaasa investeeringutele väljapool Tallinna ja Harjumaa piirkonda.

Toetust saab taotleda EASist ning varasemalt on suurinvestori toetust saanud Metsä Wood, Marketex vision (BLRT grupp), Estonian Plywood AS ja Westaqua-Invest.

Minister Kingo sõnul aitab investeeringute toetamine kasvatada ettevõtjal ekspordivõimekust ning luua keskmisest kõrgema palgaga töökoht, seisis pressiteates. „Käesoleva toetusega soovime julgustada suurinvestoreid, et nad teeksid investeeringuid uutesse tootmisüksustesse ja kõrge lisandväärtusega toodete arendamisse,“ ütles Kingo.

Kingo sõnul saab majanduslikku heaolu Eestis suurendada peamiselt läbi ekspordi ja välisinvesteeringute. "Enamasti on välisinvesteeringud otseselt seotud ka ekspordi kasvuga, mistõttu on meie huvi meelitada toetuse abil ligi väliskapitali ja rahvusvaheliselt konkurentsivõimelisi suurinvesteeringuid. Samuti julgustame ka juba Eestis tegutsevaid suurettevõtteid tegema mahukaid investeeringuid, et nad saaksid tulla turule uute konkurentsivõimeliste toodetega,“ märkis Kingo.

Toostusuudised.ee toetajad:
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Toomas KeltTööstusuudiste toimetajaTel: 50 72 816
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077