• 04.07.19, 19:01
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Soomes sünnib hiiglaslik masinaehitaja

Soome masinatootja Metso tütarfirma Metso Minerals ja kaevandustehnika tootja Outotec ühinevad, tekkiva firma käive ulatub peaaegu 4 miljardi euroni.
Kaevandusmasin.
  • Kaevandusmasin.
  • Foto: Metso
Sündiv firma Metso Outotec keskendub kaevanduse kivimurdmistööstuse seadmetele ja teenustele, kirjutab Helsingin Sanomat. Kahe ettevõtte käive kokku ulatus eelmisel aastal 3,9 miljardi euroni ja ettevõttel on üle maailma 15 000 töötajat.
Metso Outoteci peakontor tuleb Helsingisse. Ettevõtte juhiks saab praegune Metso tegevjuht Pekka Vauramo ja tema asetäitjaks saab Outoteci tegevjuht Markku Teräsvasara.
Metso aktsia kallines täna börsil 1,4 protsenti, 36,25 euroni. Outoteci aktsia kallines 20,8 protsenti, 5,55 euroni.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.01.26, 10:00
Masinõpe viib tööstuse järgmisele tasemele – kas sinu ettevõte on valmis?
Eesti tööstusettevõtted seisavad silmitsi kasvava vajadusega automatiseerida protsesse, tõsta tootmise efektiivsust ja langetada paremaid otsuseid andmete põhjal. Masinõpe pakub lahendusi, mis veel mõni aasta tagasi olid kättesaadavad vaid suurkorporatsioonidele, kuid täna saavad neid rakendada ka keskmise suurusega tootmisettevõtted. Küsimus pole enam selles, kas masinõpet vaja on, vaid kuidas seda nutikalt rakendada.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele