Aleksandr Miina: digitaliseerimine vajab juhtimise muutust tööstuses

“Kui Eesti tootmises juhtimine ei muutu, siis meil on väga raske protsesse digitaliseerida,” hoiatas Lean Digital partner Aleksandr Miina mai alguses toimunud Targa Tööstuse konverentsil.

Aleksandr Miina   Foto: Tööstusuudised.ee

“Juhtimine ei ole pidev probleemide lahendamine, tulekahjude kustutamine või pilvedes olemine. Juhtimine on inimeste juhtimine ehk oma alluvate töö korraldamine, aga päris paljude ettevõtete puhul ei saa me rääkida alluvate juhtimisest,” rääkis Miina ettekandes.

Kui me räägime digitaliseerimisest, siis üldjuhul tahame digitaliseerida protsesse. “Kui me nüüd tuleme tagasi juhtimise juurde, siis see koosneb kolmest komponendist. Üks komponent on suhtlemine ja teine on tehnoloogia ehk tegelikult juhtimise käigus me defineerime, milliseid tehnoloogilisi vahendeid töötajad peavad oma tööülesannete täitmiseks kasutama. Ja kolmas komponent on see, mis määrab need kaks esimest – see on protsessi korraldus,” selgitas Miina.

See, kuidas protsess üles on ehitatud, defineerib tema sõnul ka selle, milliste oskustega inimesi ja milliseid tehnoloogilisi vahendeid on vaja.

7. mail toimus Tööstusuudised.ee ja Tehnoloogia Arenduskeskuse IMECC konverents "Tark Tööstus 2019".

Jaga lugu:
TÖÖSTUSUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad tööstusuudised igal nädalal enda postkasti.

Tööstusuudised.ee toetajad:

Harro Puusild
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Rain Jüristo
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077