Chemi-Pharm on kaalunud investorite kaasamist

Eile uue tehase avanud Chemi-Pharmi tegevjuht Kristo Timberg tunnistab, et ettevõte on sarnaselt La Muuga ühisrahastust kaalunud.

Eile avati Tänassilmas Chemi-Pharmi uus tehas.  Foto: Liis Treimann

"Tuleb tunnistada, et tööstusettevõtted on viimastel aastatel üsna agaralt investeerinud, avanud uusi tootmisi ja laiendusi. See annab kahtlemata põhjust optimismiks, et meie tööstussektoril on helge tulevik," ütles Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts eile Chemi-Pharmi uue tehase avamisel.

Ettevõtte tehase avamispeol rääkis Mait Palts, miks tema Chemi-Pharmi investeerida võiks. "Mõtlesin, kas mina oleksin valmis Chemi-Pharmi-sugusesse ettevõttesse investeerima. Kaaludes erinevaid aspekte ja mõeldes varasemale pikaajalisele kogemusele, mis mul ettevõttega on, ning teades, mida nad on teinud, siis jõudsin järeldusele, et oleksin küll valmis," sõnas Palts.

Esimene põhjus, miks Palts oleks valmis ettevõttesse investeerima, on selle tooted. "Kindlasti on tegemist toodetega, mille järele nõudlus minu hinnangul maailmas ja Eesti ilmselt kasvab," põhjendas ta.

"Olen Chemi-Pharmi inimesi näinud alati kui inimesi, kes otsivad uusi ärivõimalusi ja turge. See on selgelt teine aspekt, mis paneks mind investeerima. Ruth Oltjer ja tema meeskond on aktiivne käima erinevatel ärivisiitidel ja kohtumistel erinevate välismaiste ettevõtjatega, et otsida võimalusi," jätkas Palts.

Veel rääkis kaubanduskoja peadirektor, et Chemi-Pharmi inimesed on alati aktiivsed kaasa rääkima ka ühiskonna laiematel teemadel, mis annab tunnistust sellest, et meeskond mõtleb laiemalt ja pikaajaliselt.

"Ja loomulikult ja pidev panustamine tootearendusse ja innovatsiooni. See on üks aspekt, mis teeb tänapäevase tööstusettevõtte edukaks," sõnas Palts ja tuletas meelde, et panustamata ja koostööta edu ei sünni. "Vähe tähtis ei ole ka see, et Chemi-Pharm on hästi juhitud ja selle väärtused on paigas."

Palts lisas, et kui kõiki neid aspekte arvesse võtta, võiks investeerida küll. "Väike üleskutse kõikidele Eesti tööstusettevõtetele: võiks olla rohkem La Muu-suguseid ettevõtteid, kes väikeinvestoritele ja Eesti inimestele investeerimisvõimalust ja omanikuks olemise võimalust pakuksid," kutsus Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts üles investeeringuid kaasama.

Chemi-Pharm: oleme investorite kaasamisele mõelnud

Küsimusele, kas Chemi-Pharmi edust võiksid kunagi ka väikeinvestorid osa saada, vastas ettevõtte tegevjuht Kristo Timberg, et sellele on mõeldud küll. "Jah, absoluutselt. Oleme tegelikult korduvalt arutanud ühisrahastuse kaasamist mõne konkreetse turu haaramiseks või näiteks uue tooteliini väljatöötamiseks. Samuti on laual keerelnud mõtted ka börsist," tunnistas Timberg.

"Aga eks iga asi omal ajal. Usun, et ühel või teisel kujul selline investeerimisvõimalus varsti tekib. Aga millal, ei oska praegu veel öelda. Oleme põhjalikud ja tahame kindlad olla, et need asjad on enne piisavalt läbimõeldud ja ettevalmistatud," kommenteeris Timberg.

Inspiratsioon teistele ettevõtetele

Chemi-Pharmi uue tehase avamisel osales ka president Kersti Kaljulaid, kelle sõnul on ettevõte suur eeskuju ka teistele tootjatele.

"Ma käin palju Eesti ettevõtete ja klassika, mida ma näen, on see, et ettevõte on viimasel ajal väga kiiresti kasvanud - sellepärast, et nende tootmislogistika on ära lagunenud. Asjad käivad territooriumil risti-rästi, kõik ei ole enam ergonoomiline ja ökonoomiline," sõnas president oma kõnes.

"Seejärel öeldakse, et saaks korra kasvukiiruse maha, siis teeks tootmislogistika korda. On vaja laieneda, aga samal ajal toimub kõrval aktiivne tootmine. Ja see lahendus, mille teie olete leidnud, et kolida teise kohta, teha sinna üks greenfield ja siis hästi kiiresti tehas sinna üle viia, on inspiratsiooniks paljudele teistele tootjatele," kiitis president ja rõhutas, et Chemi-Pharmi lugu on kindlasti väärt rääkimist ärikonverentsidel ja mujal, kus äriinimesed kokku saavad.

Ettevõtte omanik Ruth Oltjer ütles, et temal on neli kuldreeglit, kuidas jõuda tehase avamiseni. "Esimene nendest on, et tuleb osata unistada. Unistada tuleb osata hästi suurelt ja ilma igasuguste piirideta, et pärast poleks probleeme piiride ületamisega. Loomulikult on vaja natuke julgust, et need unistused teoks teha. Meie alustasime väikselt ja kasvasime orgaaniliselt," ütles Oltjer külalistele.

Loe sellest, kuidas ettevõte tehast kolis, lähemalt SIIT.

Pildigaleriid tehase avamisest saab näha SIIT.

Jaga lugu:
TÖÖSTUSUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad tööstusuudised igal nädalal enda postkasti.

Tööstusuudised.ee toetajad:

Harro Puusild
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Hedi Meigas
Hedi MeigasSündmusedTel: 5384 5159
Rain Jüristo
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077