Ekspordihinnaindeks langes 2019. aasta jaanuaris võrreldes 2018. aasta jaanuariga 1,8%, impordihinnaindeks tõusis vastavalt 0,7%, teatas statistikaamet.

- Ekspordihinnaindeksit mõjutas jaanuaris ka plasttoodete hinna langus.
- Foto: Julia-Maria Linna
Ekspordihinnaindeksi muutus oli jaanuaris võrreldes detsembriga 0,0% ja võrreldes 2018. aasta jaanuariga -1,8%. Eelmise kuuga võrreldes langes keskmisest enam rõivaesemete, naftatoodete ja jookide hind, samal ajal tõusis elektrienergia, elektriseadmete ning kummi- ja plasttoodete hind.
Impordihinnaindeks langes jaanuaris võrreldes detsembriga 0,4% ja tõusis võrreldes 2018. aasta jaanuariga 0,7%. Eelmise kuuga võrreldes langes keskmisest enam nahktoodete ja jalanõude, naftatoodete ning ehitusmaterjalide hind, samal ajal tõusis elektrienergia, toormetsa ning põllumajandussaaduste hind.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Moodsad laolahendused sisaldavad lisaks digitaalsele tarkvarale ning robottõstukitele pool- ja täisautomaatseid riiulisüsteeme, tornladusid ning komplektseid turvalahendusi, mis lahendavad kogu ettevõtte siselogistika. Willenbrock Baltic OÜ projektijuht Jaan Viita rõhutab, et oluline on vaadata siselogistikat tervikuna, sest vaid nii saab välja töötada maksimaalset kasu toova terviklahenduse.