Suured tööstusinvesteeringud otsivad tulevikus meie praeguse poliitika jätkudes atraktiivsemaid tingimusi võimaldavaid riike, hoiatab Hekoteki omanik Heiki Einpaul.

- Heiki Einpaul
- Foto: Andras Kralla
Heiki Einpaul ütleb sellel nädalal ilmunud Äripäeva Infopanga masina- ja metallitööstuse
konkurentsiraportis, et kõige suurem probleem on praegu töökäte ja -peade puudus.
"Näeme, et meie majanduse konkurentsivõime paratamatult langeb, kui püüame globaliseeruvas maailmas väikest Eestimaad tõupuhtana ja isoleerituna hoida," hoiatas Einpaul. "Suured tööstusinvesteeringud otsivad tulevikus igatahes meie praeguse poliitika jätkudes enam ja enam atraktiivsemaid tingimusi võimaldavaid riike."
Einpaul lisas, et majanduslikult saab väike riik olla edukas ainult siis, kui kõik on efektiivne, ratsionaalne, läbipaistev ja selge – seda nii riigi juhtimises kui maksusüsteemis. "Eelmainitut arvesse võttes mingeid suuri ja revolutsioonilisi arenguid masinaehitussektoris ei oota. Igaüks nokitseb samamoodi nagu siiani. Need vähesed Eesti ettevõtted, mis on suutnud piisavalt suureks kasvada, teevad olude sunnil plaane teistes riikides, kus on tootmisüksuste avamiseks rohkem tööjõudu," märkis ta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Äripäeva Infopanga konkurentsiraportiga saad tutvuda
SIIN.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti metallitööstus liigub järjest suurema automatiseerimise ja täpsuse suunas ning metallitööettevõte Danival MW OÜ astus äsja selles arengus edasi jõulise sammu. Ettevõte investeeris uue põlvkonna painutuspressi, mis muudab nii tootmise efektiivsust kui ka pakutavate lahenduste kvaliteeti, võimaldades täita senisest keerukamaid tellimusi kiiremini ja täpsemalt.