Autor: Tööstusuudised.ee • 21. jaanuar 2019

Riho Terras asub juhtima Milrem Roboticsi rahvusvahelist äriarendusmeeskonda

Kuldar Väärsi ja Riho Terras
Foto: Milrem
Endine kaitseväe juhataja, kindral Riho Terras liitub Eesti kaitsetööstus- ja robootikaettevõttega Milrem Robotics. Terras asub juhtima ettevõtte rahvusvahelist kaitsevaldkonna äriarendusdivisjoni ja koordineerima rahvusvahelisi ärisuhteid.

Milrem Roboticsi juht ja omanik Kuldar Väärsi sõnas pressiteate vahendusel, et tal on väga hea meel, et Riho Terras võttis vastu ettepaneku liituda just Milrem Roboticsiga. „Riho Terrase liitumine tugevdab oluliselt ettevõtet rahvusvahelisel turul,“ sõnas Väärsi.

Ta lisas, et endise kaitseväe juhatajana on Terrasel väga head sidemed nii Euroopa kui ka maailma militaar- ja kaitsetööstusringkondades ning lisaks on tal kogemus suure organisatsiooni juhtimisel.

„Terras asub looma ja juhtima rahvusvahelist äriarendusmeeskonda ning tegelema laiemalt kliendisuhete loomisega. Meie eesmärk on oma toodetega kanda kinnitada rahvusvahelisel turul ja olla eelistatud valik kaitsevaldkonna robootikalahendustes. See on ambitsioonikas eesmärk ja Riho Terras on inimene, kes seda ambitsiooni kindlasti aitab ellu viia.“

„Usun, et robootikalahendused muudavad tuntavalt järgmise kümne aasta jooksul nii kaitsetegevuse kui ka sõjapidamise viise ja põhimõtteid,“ ütles Terras, lisades, et seniseid traditsioonilisi tehnoloogiaid asendatakse järjest enam robootikasüsteemidega ning siin on just Eestil kui nutikal väikeriigil võimalus silma paista ja eesrindlik olla.

„Milrem Roboticsi THeMISe nime kandvaid sõidukeid on testitud paljudes riikides, sealhulgas ka näiteks Suurbritannia ja USA üksustes. Maailma kaitsevaldkond on kursis meie arenduste, potentsiaali ja toodetega ning see annab ettevõtte edasistele arendustele väga head väljavaated, mistõttu olen seadnud eesmärgiks, et ettevõtte erinevate funktsioonidega mehitamata maismaasõiduk oleks eelistatud paljudes maailma riikides,“ selgitas Terras.

Ettevõtte juht Kuldar Väärsi nimetas peamiste sihtturgudena eelkõige Euroopa riike nagu Suurbritannia, Norra, Prantsusmaa, Hispaania ja Holland, kuid ka USA ning Aasia riike, näiteks Tai ja Singapur.

„Lähiaastatel kasvab maismaa robootikalahenduste turg kordades,“ viitas Väärsi. „Meie toode on sellel turul hästi positsioneeritud ning saame seda väga paindlikult vastavalt erinevate klientide vajadustele edasi arendada. Oleme loonud meeskonna ja võimekuse, et müüa valmistoodet koos koolituse, hoolduse ja järelteenindusega, mis tõstab Milremi konkurentsivõimet paljude teiste ees.“   

Ta lisas, et 2019. aastal, kui asutatakse nii tütarettevõte Rootsis kui ka suurendatakse rahvusvahelist meeskonda, kasvab Milrem Robotics enam kui 130 töötajaga tehnoloogiaettevõtteks. 

Kaitsetööstuslahenduste kõrval arendab ettevõtte meeskond Sinrobi kaubamärgi all ka tsiviilkasutuseks mõeldud robootikalahendusi, mida saaksid oma töös kasutada näiteks politsei- ja päästeamet, piirivalve, põllumajandus- ja kaevandussektor.

Toostusuudised.ee toetajad:
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Toomas KeltTööstusuudiste toimetajaTel: 50 72 816
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077