AGA investeerib 20 miljonit eurot tööstusgaaside tehasesse Leedus

AGA tööstusgaasitehas.
AGA tööstusgaasitehas.

Tööstus- ja meditsiinigaaside ettevõte AGA investeerib 20 miljonit eurot uue tootmisüksuse rajamiseks Leedu Këdainiai vabamajandustsoonis.

2020. aastal tööd alustav õhugaaside tehas hakkab Eesti, Läti ja Leedu turu jaoks tootma hapnikku ja lämmastikku, teatas ettevõte. 

Tehase rajamise eesmärgiks on rahuldada olemasolevate ja uute klientide pidevalt kasvavat tööstusgaaside nõudlust ning investeering näitab, et AGA peab Balti riikide turge oluliseks. Këdainiai tehas on AGA teine õhugaaside tehas Baltikumis.

„Soovime toetada tööstusgaasilahenduste dünaamilist arengut Balti riikides ning meie klientide kasvavaid investeeringuid mitmetes valdkondades nagu laserlõikus, elektroonika- ja toiduainetööstus,” selgitab AGA Baltikumi äriarendusjuht Dalius Klyvis.

AGA kuulub ülemaailmsele gaasi- ja tehnoloogiaettevõttele The Linde Group. 

„Tehtav investeering toetab meie strateegiat ja positsiooni juhtiva gaasiettevõttena paljudes valdkondades. Oleme aastaid teinud koostööd oma klientidega, et parandada tootlikkust, ohutust ja kvaliteeti ning leida gaaside kasutamiseks uuenduslikke viise. AGA ja The Linde Group usuvad Balti turu jätkusuutlikku kasvu ning on sellest tulenevalt otsustanud sellesse investeerida. See on suurepärane uudis kogu Baltimaade tööstussektorile,” ütleb AGA Baltikumi müügi- ja turundusjuht Johanna Ylikoski.

 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara