• 21.09.18, 09:05
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Ekspordi- ja impordihinnad augustis tõusid

Ekspordihinnaindeksi muutus oli 2018. aasta augustis võrreldes 2017. aasta augustiga 2,7%, impordihinnaindeks muutus vastavalt 4,8%, teatas statistikaamet.
Eelmise kuuga võrreldes tõusis keskmisest enam näiteks elektroonikaseadmete hind.
  • Eelmise kuuga võrreldes tõusis keskmisest enam näiteks elektroonikaseadmete hind.
  • Foto: Enics Eesti
Ekspordihinnaindeksi muutus oli 2018. aasta augustis võrreldes juuliga 1,4% ja võrreldes 2017. aasta augustiga 2,7%. Eelmise kuuga võrreldes tõusis keskmisest enam elektroonikaseadmete, puidutoodete ja elektrienergia hind, samal ajal langes turbatoodete, kummi- ja plasttoodete ning rõivaesemete hind. 
Ekspordihinnaindeks

Artikkel jätkub pärast reklaami

Infogram
Impordihinnaindeksi muutus oli 2018. aasta augustis võrreldes juuliga 0,1% ja võrreldes 2017. aasta augustiga 4,8%. Eelmise kuuga võrreldes tõusis keskmisest enam naftasaaduste, jalatsite ning rõivaesemete hind, samal ajal langes põllumajandussaaduste, ehitusmaterjalide ja toiduainete hind. 
Impordihinnaindeks
Infogram

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 01.04.26, 15:15
Eesti tööstuses on puudu kuldsetest kätest, mis tulevad üha enam appi piiri tagant
Eesti tööstus seisab silmitsi paradoksiga – tööd ja tellimusi justkui jagub, kuid inimesi, kes need ära teeksid, mitte. Eriti terav on puudus kvalifitseeritud oskustöölistest nagu keevitajad ja CNC-pingi operaatorid, kelle leidmine kohalikult tööturult on muutunud pea võimatuks. “Spetsialistide puudus on jätkuvalt kõrge – uusi inimesi ei tule piisavalt peale ja samal ajal liigub kogenud tööjõud pensionile,” selgitab olukorda Hansavesti asutaja Janek Sirg.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele