14. september 2018

Est-For sai tutvumiseks eriplaneeringu lõpetamise eelnõu

Miljarditehase algatajad Margus Kohava ja Aadu Polli.
Foto: Andras Kralla
Rahandusministeeriumis valmis puidurafineerimistehase eriplaneeringu lõpetamise eelnõu, Est-For Invest teatas Twitteris, et konsulteerib osanikega ja annab õigeks ajaks vastuse.

„Soovime Eestisse rajada Euroopa kaasaegseima puidutöötlemistehase – leida lahenduse koos valitsuse ja omavalitsustega,“ kinnitas ettevõte.Kooskõlastamiseks ning arvamuse ja vastuväidete esitamiseks on aega 30 päeva.

Arvamusi ja vastuväiteid oodatakse ka planeeringuala omavalitsustelt ehk Viljandi, Tartu, Elva, Kambja, Kastre, Luunja ja Peipsiääre vallalt ning Tartu linnalt.Enne eelnõu valitsusse viimist ootab riigihalduse minister sellele ministeeriumide kooskõlastust ning omavalitsuste ja Est-For Investi arvamust.Riigihalduse minister Janek Mäggi sõnul ei tähenda see, olenemata valitsuse otsusest, et tulevikus ei võiks Eestisse selliseid tehaseid rajada. „Me lõpetame konkreetse eriplaneeringu, kuid tehasele võib edaspidi asukoha otsida mõnes teises kohas, teistsuguse võimsusega või näiteks kohaliku omavalitsuse eriplaneeringuga,“ edastas pressiteade tema sõnu.Ministri sõnul on ei tohi otsus ettevõtjatele valet muljet jätta. „Peame ettevõtjatele tagama võimalused stabiilseks arenguks ja toetama suuri projekte, mis elavdavad Eesti majandust. Praegusel juhul ilmnes, et puidurafineerimistehast välja pakutud kujul rajada ei saa.“

Autor: Äripäev.ee

Toostusuudised.ee toetajad:
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Toomas KeltTööstusuudiste toimetajaTel: 50 72 816
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077