Kuidas ühisrahastuse abil raha kaasata – väikepruulija edulugu

Tankeri tegevjuht ja partner Jaanis Tammela.
Tankeri tegevjuht ja partner Jaanis Tammela.

Teisipäeval lõppes Funderbeami platvormil ühisrahastuskampaania käsitööõllega tegeleva puurlikoja Tanker finantseerimiseks, ettevõte kasutab raha välisturule laienemiseks ning koduturul kasvavas konkurentsis püsimiseks.

Rahastuskampaania käigus sooviti investoritelt laienemiseks 250 000 eurot, kuid ettevõtmine osutus investorite silmis niivõrd populaarseks, et nüüd pakutakse Tankerile lausa 825 000 eurot.

„Oleme senised neli tegevusaastat kasvanud oma vahendite peal, kuid eelmisel aastal uusi sihte seades saime aru, et meil on vaja rohkem laieneda, kui jooksvad kulud lubavad,“ põhjendas Tankeri tegevjuht ja partner Jaanis Tammela ühisrahastuse poole pöördumist Äripäeva raadio hommikuprogrammis. „Valisime Funderbeami, sest seal on sama kirglikud inimesed nagu meie oma toodangut tehes.“

Ühisrahastust ei kasutata oma tegevuse finantseerimisel ainsa allikana. „Kasutame ka teisi vahendeid ning üritame leida sobiva tasakaalu ühisrahastuse, pangalaenude ja riigi abil,“ selgitas Tammela. Ta lisas, et ka näiteks PRIA toetab aktiivselt Tankeri laienemist.

Investorid saavad oma raha usaldamise eest Tankeri kätesse aga osaluse ettevõttes. „Investoritele antakse samamoodi osalus, nagu on praegustel osanikelgi,“ rääkis Tammela. „Seda tehakse küll teise juriidilise keha kaudu, kuid ametlikult saab iga investor oma Funderbeami kontole token'eid, mis on võrdväärne reaalse osaga ettevõttest,“ kinnitas Tammela.

Loe pikemalt Äripäevast

Osale arutelus

  • Indrek Mäe

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara