Eesti katsetab elektrisüsteemi lahkulöömist Vene sagedusalast

Elektriliinid.
Elektriliinid.

Eesti, Läti ja Leedu elektrisüsteemi katseline eraldamine Venemaa elektrisüsteemist viiakse läbi järgmisel suvel juunis, leppisid kokku Balti riikide elektrisüsteemihaldurid Elering, AST ja Litgrid.

Selleks, et saavutada 2025. aastaks Balti riikide elektrisüsteemide võimekus toimida stabiilselt ja pikema aja jooksul eraldi sagedusalana ja olla valmis sünkroniseerimiseks Mandri-Euroopa sagedusalaga, tuleb Balti riikidel elektrisüsteemi iseseisvat tööd katsetada veel mitu korda, vahendas Eleringi pressiteade juhatuse esimeest Taavi Veskimägit.

Eralduskatse käigus lahutatakse Balti riikide elektrisüsteemid 12 tunniks Venemaa sagedusalast, kuid nad jäävad alalisvooluühenduste kaudu seotuks Põhjamaade ning Poolaga.

Balti elektrisüsteemide eraldamiseks Venemaa võrgust lülitakse ükshaaval välja kõik üheksa elektriliini, mis seovad Balti riike Venemaa põhiterritooriumi ja Valgevenega. Erinevalt varasematest sarnastest katsetest lülitatakse seekord välja ka Leedu ja Venemaa Kaliningradi oblasti vahelised elektriliinid ning sarnaselt Balti riikidele töötab ka Kaliningradi elektrisüsteem katse ajal eraldi sagedusalana. Katse lõpus lülitakse liinid tagasi töösse.

Eesti elektrisüsteemi on varem naabersüsteemidest katseliselt eraldatud 2006. aasta novembris ja 2009. aasta aprillis. Viimane eralduskatse, kus Venemaa süsteemist eraldusid kolm Balti elektrisüsteemi koos Kaliningradiga, toimus aprillis 2002.

Osale arutelus

  • Äripäev

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara