Piimatööstus sai investori – 15 miljonit EPiima uue Paidesse ehitatava tehase rajamiseks

Frank van Stipdonk ja Jaanus Murakas.
Frank van Stipdonk ja Jaanus Murakas.

EPiim sõlmis kokkuleppe Paidesse planeeritava piimatööstuse rajamiseks Hollandi investoriga. Käed löödi kontserniga Interfood Holding BV.

EPiima juhi Jaanus Muraka sõnul on tänaseks läbirääkimised investeeringu suuruse osas läbi ja kokkulepped sõlmitud. „Interfood Holding BV, mille juhiks on Frank van Stipdonk, on maailma piimaturul tuntud ja suur tegija. Meie koostöö nendega on käinud juba viimase 25 aasta jooksul - teame, tunneme ja usaldame üksteist - see on pikas ja suures partnerluses väga oluline ja tervitatav. Interfood’i osalus annab peale selle, et nad on kaasinvestorid ka lisandväärtust läbi EPiima toodangu müügi, sest neil on suur müügivõrgustik üle maailma,“ sõnas Murakas.

EPiima uue tehase investeerimisvajadus on planeeritavalt ca 100 miljonit. „EPiim emiteerib Interfoodile osalust kuni 25% ja täna selleks summaks on 15 miljonit eurot,“ rääkis kokkuleppest Murakas."

Partnerlus loob garantii

Muraka sõnul on oluline ka kindlustunne, mida sõlmitud kokkulepe tekitab. „Interfood Holding BV ei ole enne sarnases projektis osalenud, läbi selle kokkuleppe said neist ka esmakordselt piimatööstuse osanikud. Nende firma müüb aastas pea 900 000 tonni piimatooteid üle maailma, varustades suuri toidukontserne ja olles vaid piimatoodetele spetsialiseerunud. Meie uue planeeritava tehase tootmisvõimsuseks saab 50 000 tonni piimatooteid aastas, see on kümnendik nende müügimahust ja seega olen absoluutselt kindel, et meie toodetu müüakse esmajärjekorras maha ükskõik millises turuolukorras,“ selgitas Murakas. 

Loe pikemalt teemaveebist Põllumajandus.ee

Osale arutelus

  • Meelika Sander-Sõrmus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara