Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Hiiumaa rannikuvetesse plaanitakse karbi- ja vetikakasvatust

Saaremaa agaritootja Est-Agar AS plaanib Hiiumaa lähedale merre rajada kaasaegse karbi- ja vetikakasvatuse, kirjutas Saarte Hääl.
Karbid
  • Karbid
  • Foto: EPA
Est-Agar soovib rajada Hiiumaa lähistele kokku kuni 20 vetikakasvatuse rajatist ning 400 karbiliini. Karbid on toiduainetööstuse ja looma- ning linnusööda tootmise tooraine, samuti saab neist väetist.
Lisaks Est-Agarile taotleb samale merealale Hiiumaa lähistel hoonestusluba Ösel Harvest OÜ, kes plaanib rajada kalakasvatuse, milles on kokku kuni 60 kalakasvatuse sumpa ja mille toomisvõimsus on kokku 4200 tonni, kirjutas Saarte Hääl.
Kummagi ettevõtte juhid märgivad, et sisuliselt moodustavad Ösel Harvesti ja Est-Agari arendatavad vesiviljeluse rajatised koostoimiva lahenduse ehk tegemist on vesiviljeluse ettevõtete klastriga.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Arvestades ametlikele protseduuridele kuluvat aega ja ehitusperioodi pikkust, alustavad karbi- ja vetikakasvatus ning kalakasvatus tööd orienteeruvalt 2022. aastal.
Autor: Äripäev.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 29.04.26, 10:56
Kõrgtööde ohutuses tehakse endiselt liiga tihti kompromisse
Kõrgtöödega seotud riskid ei ole kuhugi kadunud, kuid nende maandamiseks on täna rohkem teadmisi ja paremaid vahendeid kui kunagi varem. Ometi näitavad praktika ja kogemus, et tööõnnetuste juurpõhjused korduvad. MR Safe OÜ müügiesindaja Marko Tutt rõhutab, et kõige olulisem on alustada põhialustest: õigest riskihindamisest, koolitusest ja sobivate vahendite valikust.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele