Autor: Tööstusuudised.ee • 11. aprill 2018

Palo ütleb ei odava tööjõu sissetoomisele

MInister Urve Palo
Autor: Tööstusuudised.ee
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo sõnul ei ole odava tööjõu riiki lubamise suurendamine lahendus, kui tahame oma elanike sissetulekute taset tõsta.

Palo ütles, et kuigi Eesti on suutnud näidata viimase aasta jooksul kiireimat majanduskasvu Baltimaades ja Skandinaavias, pole põhjust loorberitele puhkama jääda, vahendas ministeeriumi pressiteade.

"Majandus on viimase kümne kvartali jooksul näidanud stabiilset kasvu ja kuigi majandusnäitajate poolest oleme heades vetes, oleme suutelised palju enamaks," ütles Palo. "Kvantiteedi asemel peame rohkem tähelepanu pöörama kvaliteedile."

Kolmeks suuremaks majandusprobleemiks on jätkuvalt ettevõtete vähene innovatsioon, ebapiisav konkurentsivõime ja oskustööjõu puudus.

Minister Palo sõnul on ettevõtete tööjõupuudus probleemiks kogu majandusele, kuid odava tööjõu riiki lubamise suurendamine ei ole lahendus, kui soovime säilitada või tõsta meie elanike sissetulekute taset. Rõhuasetus peab nihkuma nii kõrgelt kvalifitseeritud välistööjõu ligimeelitamisele kui ka olemasoleva kohaliku tööjõupotentsiaali ärakasutamisele ja seda süsteemse ümber- ja täiendõppe toel. Siinkohal pakub riik tuge erinevate programmide ja töötukassa tööturumeetmete kaudu, mis toetavad struktuurseid muutusi majanduses.

Jaga lugu
Toostusuudised.ee toetajad:
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Toomas KeltTööstusuudiste toimetajaTel: 50 72 816
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077