Kosmeetikatoodetes säilitusainena kasutatavale metüülisotiasolinoonile kehtestatakse aprilli lõpust karmimad piirangud, kuna aine poolt esile kutsutud allergiajuhud on hakanud sagenema.

- Kosmeetikatooted.
- Foto: Andras Kralla
Kuni 27. aprillini käesoleval aastal võib metüülisotiasolinooni sisaldus mahapestavas tootes olla kuni 0,01 protsenti. Pärast piirangu jõustumist ei tohi mahapestavad kosmeetikatooted sisaldada nimetatud ainet enam üle 0,0015 protsendi, teatas terviseamet.
Mitte mahapestavates kosmeetikatoodetes ei ole aine kasutamine lubatud.
Seega juhib terviseamet kõikide kosmeetikatoodete tootmise, importimise, levitamise ja müügiga tegelevate ettevõtete tähelepanu vajadusele kontrollida üle oma kosmeetikatooted metüülisotiasolinooni sisalduse osas ja veenduda, et sisaldus vastaks nõuetele.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Mittemahapestavates kosmeetikatoodetes keelustati aine kasutamine aasta tagasi, kuid sellegi poolest on terviseametil tulnud aasta jooksul kõrvaldada turult mitmeid metüülisotiasolinooni sisaldusega kreeme.
Samuti oleme registreerinud põhjendatud kaebusi elanikelt, kellele on ohtlikku ainet sisaldanud kreemid tekitanud soovimatu tervisemõju, milleks on valdavalt olnud allergilised reaktsioonid.
Terviseameti järelevalve hõlmab muu hulgas kontrolli ka kosmeetikatoodete ohutuse ja nõuetele vastavuse üle.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Muuga tööstuspark, mis asub Eesti suurima kaubasadama territooriumil, hõlmab 76 hektarit. Sadamasisene asukoht on atraktiivne nii Eesti kui ka väliskapitalil põhinevatele tootmisettevõtetele ning annab võimaluse vähendada transpordikulusid. Enamik krunte on juba kaetud eelkokkulepete või kavandatavate investeeringutega, kuid kahele viimasele vabadest kinnistutest ootab Tallinna Sadam pakkumisi avaliku konkursi korras hiljemalt novembri lõpuks.