Autor: Tööstusuudised.ee • 26. veebruar 2018

Adveni investeeringud soojatootmisse tõusid 59 protsenti

Möödunud aastal alustas Adven kõigi kaugkütte katlamajade üleviimist taastuvenergiale.
Autor: Adven Eesti
Eesti ühe suurima soojuse tootja Adven Eesti investeeringute maht kasvas 2017. aastal ligi 1,8 ja müügitulu 1,1 miljoni euro võrra võrreldes aasta varasemaga.

Samuti kasvasid ettevõtte tootmismahud 389 gigavatt-tunnini saavutades möödunud aastal tipptaseme.

Kokku investeeris Adven ligi 4,8 miljonit eurot, millest ligi 1,1 miljonit moodustasid Keskkonnainvesteeringute Keskuse investeeringutoetused. Ligi 21 miljoni euro suuruse auditeerimata müügitulu juures ulatus ettevõtte möödunud aasta puhaskasum 1,68 miljoni euroni.

“Möödunud aastal alustasime kõigi Adveni kaugkütte katlamajade üle viimist taastuvenergiale, aga samal ajal on oluliselt kasvanud investeeringud ka olemasolevate ja uute äriklientide juures,” kommenteeris möödunud aasta tulemusi Adveni juhatuse esimees Urmo Heinam pressiteates. “Investeeringud aitavad kasvatada olemasolevate klientide juures tegutsemise tõhusust, kuid tiheda konkurentsi tingimustes hoiame silmad lahti ja oleme avatud ka uute ettevõtete ostmise võimalusele”.

Heinami sõnul on energia tootmises tuntav huvitav trend, kus edu saavutavad need energiaettevõtted, kes investeerivad koos klientidega lahendustesse, mis aitavad tarbida vähem ja soodsamat energiat. “Sellises olukorras eristab edukaid ettevõtteid oskus olemasolevate klientide tootmismahu languse taustal tagada lisaks kliendi võidule ka enda tootmise kasumlikkuse kasv,” selgitas Heinam, kelle sõnul saab müügimahtu kasvatada ainult uusi kliente juurde võites. Adveni soojuse tootmise portfelli maht kasvas 2017. aastal äriklientide segmendis ligi 28 megavatti ja kaugkütte segmendis rohkem kui 4 megavatti.

Uutest investeeringutest alustas Adven 2017. aastal lokaalsete katlamajade ehitamist Paldiski kalajahutehasele ja Tallinna vanglale ning soojuse ja jahutuse tootmiseks vajalike energiakeskuste ehitustööde ettevalmistamisega Ülemiste ja T1 kaubanduskeskustes. Samuti alustati uute biokütte katlamajade ehitamist Väike-Maarjasse, Viiratsisse ja Adaverre ning lõpetati taastuvenergia katlamajade ehitus Laagris ja Lool.

Heinami sõnul jätkatakse 2018. aastal suurte investeeringutega, mistõttu oodatakse stabiilset ärimahtude kasvu. Oluline fookus on äriklientidele lokaalsete energialahenduste ärimahu kasvatamisel. “Lisaks soojusele, suudame pakkuda ka tõhusat jahutuse tootmist, mis näiteks Skandinaavia soojamajanduse trende hinnates annab Advenile tugeva konkurentsieelise.”

Adven on üks suurimaid energiatootjaid Eestis, tegutsedes kaheksateistkümnes kaugküttepiirkonnas üle Eesti. Ettevõte pakub energialahendusi tööstus- ja teenindussektoris, varustab soojusega era- ja ärikliente ning tegeleb maagaasi jaotusvõrgu haldamisega.

Jaga lugu
Toostusuudised.ee toetajad:
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Toomas KeltTööstusuudiste toimetajaTel: 50 72 816
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077