Soome ekspordi kasv jätkab tõusujoones – tolliameti andmeil kasvas eksport septembris aasta varasemaga võrreldes kaheksa potsendi võrra, vahendas Yle.
Soome lipp.
  • Soome lipp.
  • Foto: Andras Kralla
Ekspordikaupade koguväärtus oli 5 miljardit eurot. Näiteks müüdi Prantsusmaale kaks lennukit, mille maksumus kokku oli 59 miljonit eurot, märgib Yle.
Kõige tormilisemalt kasvas septembris metalli- ja autosektor.
Autor: Äripäev.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 25.05.26, 15:17
Schneider Electricu juht: Eesti konkurentsivõime sõltub taskukohasest elektrist ja elektrifitseerimisest
Tänapäeva globaalses majanduses on juurdepääs taskukohasele ja usaldusväärsele elektrile muutumas otsustavaks konkurentsiteguriks. Eesti on Euroopa kontekstis heas positsioonis, kuid Schneider Electricu Põhjamaade ja Balti riikide piirkonna juhi Petr Hermanni sõnul sõltub edasine areng elektrifitseerimise kiirendamisest, võrguinfrastruktuuri tugevdamisest ja energiatõhususe parandamisest. Kuigi olulised sammud on juba astutud, „pole kõik veel tehtud,“ rõhutab ta, viidates vajadusele kiiremate investeeringute ja süsteemi ümberkujundamise järele.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele