Fortum Tartu pälvis rahvusvahelise tunnustuse

Margo Külaots (vasakult teine).
Margo Külaots (vasakult teine).

Fortum Tartu pälvis rahvusvahelise tunnustuse jätkusuutliku ning tõhusa kaugkütte ja -jahutuse arendamise eest Tartus.

Kaugkütte ja -jahutuse valdkonna auhindu (Global District Energy Climate Awards) jagatakse iga kahe aasta tagant Rahvusvahelise Energiaagentuuri ning kaugkütte ja -jahutuse ettevõtteid ühendava organisatsiooni EuroHeat&Poweri poolt. Esmakordselt on sellise tunnustuse osaliseks saanud Eesti linn ja selle kaugkütte ja -jahutuse valdkond.

„Meile on suur au, et meid on suures maailmas märgatud ning oleme saanud sellise rahvusvahelise tunnustuse osaliseks. See auhind näitab, et me oleme teinud õigeid samme muutmaks Tartu linna puhtamaks ja rohelisemaks. Me ei ole seda teinud üksi, see on koostöö tulemus. Koostöös Tartu linna, meie klientide ja partneritega on meie töötajad loonud maailmatasemel lahendused, mis on toodud nüüd eeskujuks tervele maailmale,“ ütles Fortum Tartu juhatuse esimees Margo Külaots pressiteates. 

Tartu kaugküttesüsteem on aastatega muutunud nõukogudeaegsest ebatõhusast kaugküttesüsteemist jätkusuutlikuks ja tõhusaks kaugkütte- ja jahutussüsteemiks. Kaasaegsete tehnoloogiate kasutuselevõtuga ning kohalike ja taastuvkütuste kasutamisega soojatootmises on Tartus vähendatud CO2 emissioone üle 30%. Võrreldes lokaalsete jahutuslahendustega aitab kaugjahutuse kasutuselevõtt vähendada C02 emissioone lausa 70% võrra. Kõik taastuvatel allikatel põhinevad küttetehnoloogiad, mis toimivad lokaalsena, on võimalik panna toimima võrku ühendatuna veelgi efektiivsemalt ja seda on Tartu kaugküttevõrgu puhul kasutama hakatud – võrk toimib kui energiaakumulaator, kuhu suunatakse elektritootmise, tööstuse, kaugjahutuse jääksoojus ja sealt edastatakse see edasi klientidele.

Energiasektori nutikus ei saa piirduda ainult uute energiatarbimisäppide kasutuselevõtuga, vaid kogu energiaahel tuleb reaalselt teha efektiivsemaks ja puhtamaks. Kaugkütte- ja jahutussüsteem võimaldavad ressursse tõhusamalt kasutada, ühendada omavahel erinevaid puhta energia lahendusi, mis teineteist täiendavad.

„Me saime märkimisväärse rahvusvahelise tunnustuse osaliseks, aga alati saab veel paremini ja meil on kindel plaan jätkata investeeringutega uutesse lahendustesse ning tehnoloogiatesse, et olla edaspidigi maailmale eeskujuks ning muutes sellega Tartu linna veelgi puhtamaks ja paremaks elupaigaks,“ lisas Külaots.     

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara