Autor: Mait Kraun • 7. september 2017

Sveba-Dahleni kasum langes Eestis 40 protsenti

Marge Tirgo, Sveba-Dahlen juhatuse liige
Autor: Andres Haabu

Rootsi tööstusmasinate tootja Sveba-Dahlen kasvatas käivet, aga kasum langes ligi 40 protsenti.

Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et toiduaine-, joogi- ja tubakatööstusmasinate tootmisega tegeleva Sveba-Dahlen Baltic OÜ müügitulu kasvas mullu 5 protsenti, 9,18 miljoni euroni. Ärikasum langes 39 protsenti, 170 099 euroni (võrreldes eelneva aastaga).

Mullu töötas firmas keskmiselt 69 inimest, see näitaja langes kolme võrra. Käive töötaja kohta tõusis 10 protsenti, 133 081 euroni.

„2016. aastal kasvas tehase efektiivsus 5 protsenti, millega saavutasime eesmärgiks pandud taseme,“ kirjutas firma oma tegevusaruandes. „Tehases jätkus töö Lean-tööriistadega, paigutati ringi visplite tootmise osakond, osteti uus Toyota välistõstuk.“

„2017. aastal juurutatakse uue kombiahju Flexismart ja mikseri CR20 tootmine. Laotöö paremaks organiseerimiseks võetakse kasutusele triipkoodid. Jätkub töö kulude kokkuhoiu ja tulude suurendamisega. Plaanis on laiendada müügiosakonda Lätis, palgates juurde inimesi. Planeeritud müügimahu kasv on 5 protsenti,“ kirjutas ettevõte.

Sveba-Dahlen Balticu emafirma on Rootsi ettevõte Sveba Dahlen Group. Eelmisel ja üle-eelmisel aastal firmast dividende ei võetud.

Põhjalikumalt saab tutvuda firma majandustulemustega Äripäeva infopangas

Jaga lugu
Toostusuudised.ee toetajad:
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077