• 26.01.17, 12:41
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Euroopas tehti 18 miljardi euro ulatuses investeerimisotsuseid meretuuleenergiasse

Täna avaldatatud Euroopa meretuuleparkide raportist selgub, et möödunud aastal langetati meretuuleparkide rajamise investeerimisotsuseid rekordilises mahus - enam kui 18 miljardi euro ulatuses.
Tuulik
  • Tuulik Foto: Julia-Maria Linna
Kõnealuse 11 projekti kogumaksumus - 18,2 miljardit eurot - on 2015. aasta tasemest 39% enam ning loob Euroopasse kokku 4948 MW uut tootmisvõimsust. Võrdluseks, möödunud aastal installeeriti Euroopasse 1558 MW meretuuleparkide tootmisvõimsust, teatas Eesti Tuuleenergia Assotsiatsioon.
1. jaanuarist kuni 31. detsembrini 2016 ühendati võrku 6 meretuuleparki ühtekokku 338 tuulikuga.
Euroopas on nüüd kokku 12 631 MW meretuuleparkide tootmisvõimsust, mis asuvad 10 erinevas riigis.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 31.01.25, 11:35
Ettevõtete territooriumid peidavad endas palju tuleohutusriske – kuidas neid maandada enne, kui käib päriselt „pauk“?
Ühe ettevõtte alalt ehitusmaterjalide või kütuse vargus on ärile suur kahju. Kui süttib tootmishoone või masin, võib see tähendada mitu miljonit varakahju ning halvemal juhul ohtu inimeludele. Varajane riskide maandamine ja mitu sammu ette mõtlemine võib õnnetuse korral päästa terve äritegevuse.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele