Võrguettevõte Elektrilevi tellib ABB-lt komplektalajaamu ja nendega seotud seadmeid kolme aasta jooksul 14 miljoni euro eest, teatas Elektrilevi.

- ABB juht Bo Henriksson
- Foto: Andres Haabu
Komplektalajaamad on terviklahendused, mis vastavalt võrguettevõtte vajadustele komplekteeritakse ja seadistatakse juba tehases. Võrreldes varasemaga seati uue hanke korraldamisel eesmärgiks suurem paindlikkus - nüüd saab lisaks standardlahendusele tellida ka erilahendusi ja üksikuid seadmeid.
Elektrilevi tellib ABB-lt keskpinge-jaotuspunkte, 630-1000-kilovoltamprise võimsusega komplektalajaamu ja nende komponente koos automaatikalahendustega, mis on tänapäevase kaugjuhitava elektrivõrgu alus. Iga aasta paigaldab võrguettevõte üle Eesti keskmiselt 80 taolist alajaama.
Kõik uued alajaamad valmivad ABB komplektalajaamade tehases Jüris.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Moodsad laolahendused sisaldavad lisaks digitaalsele tarkvarale ning robottõstukitele pool- ja täisautomaatseid riiulisüsteeme, tornladusid ning komplektseid turvalahendusi, mis lahendavad kogu ettevõtte siselogistika. Willenbrock Baltic OÜ projektijuht Jaan Viita rõhutab, et oluline on vaadata siselogistikat tervikuna, sest vaid nii saab välja töötada maksimaalset kasu toova terviklahenduse.